enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

İmece Yatırımdan Örnek Başarı

İmece Yatırımdan Örnek Başarı
15 Kasım 2021 00:25
1.490
A+
A-

İMECE”nin günümüz ekonomik sisteminde ülkemiz ve geleceğimiz için fayda ve değer üretme misyonu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, hedefleriniz ve amacınız nedir sorusuna, “Hedefimiz, paylaştıkça büyümek, büyüdükçe elde ettiği güç ve imkânlarla müşterilerine daha büyük avantajlar sunmak. Yanıtını veriyor ve ekliyor. Tasarruflara dayalı, faizsiz bir iş modeli olarak yeni benzer şirketler için ilham kaynağı olmayı umut ediyoruz.” cevabını verdi. Mevcut finansal sistemlerin içerdiği faiz ve diğer yüksek maliyetler, toplumun bütün kesimlerine ağır bedeller ödetmektedir.

İş insanları yeni iş yeri satın alamazken, maaş ve ücretliler; ev ve araba gibi ihtiyaçlarını sürekli ertelemektedirler. İlaveten, bankaların öne sürdükleri ağır şartlar kişileri alternatif çözümler aramaya yöneltmektedir. İMECE, bu arayışların bir sonucu olarak doğmuştur. Her biri kendi alanında başarılı işletme ve markalara sahip 9 iş adamı, kendi kültürümüzde yüzyıllardır süregelen imece yönteminin hem ev ve araba gibi ihtiyaçların karşılanmasında, hemde ülke kalkınmasında önemli bir rol oynayabi- leceğini değerlendirmiştir.

Bundan hareketle faizsiz çalışan, toplumun her kesimine büyük faydalar sağlayabilecek bir iş ve iş birliği modeli tasarlamışlardır. Şirke- tin dayanışma ruhuna uygun olarak, çoğunluğu iş adamı ve girişimcilerden oluşan yüzlerce kişi ile el ele vermiş; ortak sayısı, sermaye potansiyeli ve alt yapısıyla güçlü ve güvenilir bir şirketi hayata geçirmişlerdir.

Kuruluşunu müteakip büyük bir ilgi ve heyecanla karşılaşan İMECE Yatırım Organizasyon A.Ş. ile artık isteyen herkes, ağır faizlere ve maliyetlere katlanmadan birikimlerini hayallerine dönüştürebilecek.Faiz ve teminat derdine düşmeden, istediği sürede ve çok daha uygun ödeme koşullarında ihtiyaçlarını karşılama imkânı bulacak.

REKLAM ALANI

İMECE Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aksu, şirketin misyon ve hedeflerini, sistemin işleyişinden kurulma nedenlerine, geniş ortaklık yapısından gelecek hedeflerine kadar sorularımızı cevaplandırdı. Projelerini dergimize anlattı.

FAİZSİZ TASARRUF FİNANSMAN ALANINDA GÜÇLÜ

-Vatandaşlara faizsiz ev, araç, iş yeri sahibi olma imkanı sağlayan Tasarruf Finansman Sektörünün en yeni firmalarından biri olmanıza rağmen BDDK intibak planı kabul edilen şir- ketlerden biri oldunuz. Bu başarının arkasında- ki faktörleri paylaşabilir misiniz?

AKSU – 2019 yılında kurulmuş genç bir şirket olarak bugün alanında öncü isimlerden biri olmamızın temelinde özenle tasarlanmış, güçlü bir modele sahip işletme yapımız bulunmaktadır. Öncelikle İMECE, insanımızın ihtiyaçlarını faizsiz ve uygun maliyetle temin etmelerine yönelik bir güç birliği ve bir dayanışma çabası olarak ortaya çıkmıştır.

Mevcut finansal sistemler ne yazık ki toplumun hemen her kesimine faiz ve diğer maliyetler neticesinde ağır bedeller ödetiyor. Kazandığınız maaş ev ya da araba gibi ihtiyaçlarınızı karşılamakta yeterli olmuyor. Finansa ulaşmak için teminat, kefil ve birçok şartı karşılamak zorundasınız.

Hâl böyleyken toplumun çok büyük bir kısmı gelir koşullarıyla nedeniyle finansal kuruluşlar tarafından muhatap dahi alınmıyor. İşte bu soruna bir çözüm getirmek, hem de ülkemiz için değer üretecek bir yapı kurmak amacıyla alanında başarılı marka ve işletmelere sahip 9 iş adamı bir araya geldik ve kendi kültürümüzde eskiden beri süregelen imece yöntemini bugünün modern yaşamına taşıyabileceğimizi değerlendirdik. Kuruluşumuz yeni olsa da kökleri çok eskilere dayanan bir geleneği miras olarak kabul etmiş bir şirketiz.

-İMECE olarak sizin önümüzdeki yıllar için he- def ve projeleriniz nelerdir?

AKSU- Bizim de bir parçası olduğumuz tasar- ruf finansman sektöründe güçlü bir sistem kurmak ancak güçlü sermaye, etkin yönetim, yeni teknolojiler, daha fazla şeffaflık yaygın ve yenilikçi ürünler ile mümkün olur. İMECE olarak bu bilinçle tüm bu alanlara önemli yatırımlar yapmakta, daha iyisi için sürekli bir araştırma-geliştirme faaliyeti yürütmekteyiz. Sistemin özünü ve sürdürülebilirliğini zedelemeden tasarruf sahipleriyle birlikte büyümenin yol ve imkanları üzerine çalışmayı her daim sürdürüyoruz. Yeni yasal düzenlemelerin de bize kazandıracağı güçlü kılavuz ile bir Anadolu geleneği olan imece anlayışını, yardımlaşmayı ve faizsiz finansmanı esas alan lider bir şirket olmayı hedefliyoruz. “Finansal imeceleşme” adını verdiğimiz tasarruf finansman sistemini olabildiğince geniş kitlelerle buluşturabilecek ürün, hizmet ve sistemler geliştirme amacını taşıyoruz.

Ayrıca İMECE kurucu ortakları olarak yola çıkarken elde edeceğimiz kârın %30’unu 3 yıl sonra kuracağımız İMECE Vakfı’na vermeyi bir hedef olarak koyduk ve bu payı vakıf için tahsis ettik. Bu vakfın hedefi benzerleri gelişmiş ülkelerde gördüğümüz başarılı küresel işletmeleri, marka ve yatırımları inşallah ülkemizde de hayata geçirmek, Türkiye’de eksikliği duyulan stratejik alanlarda yatırım yapmak, daha büyük iş ve istihdam imkânları geliştirmek ve bu yöndeki girişimlerin önünü açmak olacak.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.