enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak

“Öğrencilerin Kişisel Farklarını Önceliklendirip Butik Eğitimde Birleştirdik”

“Öğrencilerin Kişisel Farklarını Önceliklendirip Butik Eğitimde Birleştirdik”
17 Şubat 2022 10:21
1.219
A+
A-

Butik Eğitimin İstanbul’da en güçlü temsilcilerinden KANDİLLİ KOLEJİ’nde 30 yıllık bir öğretmenlik, dershane, dil kursu, kolej ve üniversite birikimi birleştirildi. Okulun ve bu çok özel sistemin kurucusu İsmail Şilan, “Butik eğitim kavramını yeniden çerçeveleyen yenilikçi, farklı ve kişisel eğitimde mükemmeli hedefleyen uygulamalarımız eğitime farklı bir derinlik getirdi” diyor. Kandilli Koleji Kurucusu ve Sektör Danışmanı İsmail Şilan ile kurumun dünden bugüne gelişimi ve genel olarak eğitim dünyası üzerine konuştuk.

Kandilli Koleji’nin kuruluşu ve gelişim sürecinden bahsedebilir misiniz?

“İtibarlı Bir Gelecek İçin ÖNCE EĞİTİM” sloganıyla, finansal kaygıların gölgesinde kalarak itibar kaybeden eğitim-öğretimi hak ettiği itibara uygun şekilde gerçekleştirmek üzere yola çıktık. Eğitim sektörünün itibarlı kurumlarında en alt kademeden başlayarak sürekli yükselen bir grafikle genç yaşlarda verilen üst pozisyonlardaki sorumluluk ve başarılarla edinilen 30 yıllık, dershane, dil kursu, kolej ve üniversite tecrübelerini harmanlayarak 2015 yılında Kadıköy’de Kandilli Koleji’ni açtık. Öğrenci ve aileleri eğitimde farklı ve özel bir alan olan Butik Eğitim ile buluşturduk.

HAFTANIN 6 GÜNÜ EĞİTİM
Kandilli Koleji’nin eğitim anlayışı nasıldır? Nasıl bir eğitim sistemi uyguluyorsunuz?

REKLAM ALANI

Türkiye’de kitle okulları ve zincir okulların kontrolsüz artışıyla beraber eğitim öğretim sorunları oluştu. Eğitim sektöründe çok uzun yıllardır bulunuyor olmanın verdiği tecrübe ile sektördeki eksiklik ve zayıflıkları hızlıca tespit edebilme ve nasıl giderilebileceği konusunda stratejiler üretebilme, modeller geliştirebilme şansımız oldu. Bu tespitlerle asıl ihtiyacın, kişiye özel eğitim temelleri üzerine oturtulmuş, iletişim kanallarının kısa ve açık olduğu, çözümü çok kısa sürede ve kalıcı olarak sağlanabildiği öğrencilerin gözle görülür ilerleme kaydedebildiği lokal yapılanmalı butik okullar olduğu sonucuna ulaştık. Eğitim sektörüne butik eğitim kavramında oluşturduğumuz farklarla, yenilikçi ve farklı uygulamalarımızla kişisel eğitimde mükemmeli hedefledik. Bu mükemmelliği öğrencinin ihtiyaçlarına göre en ince ayrıntısına kadar tüm yönleriyle planladık. Bu hedef bizi çok kısa zamanda Kadıköy ve çevresinde en çok tercih edilen ve en çok beğenilen okullardan biri haline getirdi. Türkiye’de butik okul kavramının ve eğitiminin çok yanlış anlaşılarak, imkân yetersizliği olan okulların kendini tanımlaması olarak karşılık bulması, bizim gibi sistem ve program çerçevesinde butik eğitim uygulayıcısı olmayı tercih eden kaliteli kurumları biraz zorladıysa da güçlü bir eğitim planlamamız olduğu için bölgede kendimizi ifade etmemiz uzun sürmedi. Biz temel felsefemizi daha az öğrenci ile daha yoğun ve seçkin eğitim talebinde olup ne aradığını bilen öğrenci ve velilerle buluşmak üzerine kurduk. Bu çerçevede altı günlük genişletilmiş, bir eğitim programı uyguluyoruz. Ara sınıflarda; 16 kişilik esnek sınıf modeliyle derslerimizi işliyoruz. Ödevsiz okul uygulamasıyla ödevleri okulda tamamlıyoruz, Yoğun İngilizce ve Almanca programı uyguluyor ve drama sınıflarımızda yaşayarak öğrenme modelini benimsiyoruz. Sınav hazırlık programımızla okulumuzda eğitim gören hiçbir öğrencimizin özel ders, kurs ya da sınav hazırlık hizmetini okul dışında almasına gerek bırakmayan programlar uyguluyoruz.

“FRANCHISE TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ”

Kandilli Koleji’nin kısa, orta ve uzun vadede hedefleri ve büyüme stratejisi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Kandilli Eğitim Kurumları bünyesinde kurduğumuz Kandilli Koleji, şu anda İstanbul Kadıköy’de Ortaokul ve Anadolu lisesi olarak butik eğitim hizmeti vermektedir.

Kandilli Koleji’ni 2023-2024 eğitim öğretim yılında bütün kademelerin yer aldığı, İstanbul’un her iki yakasında da konumlanacak ve en iyi butik hizmeti verecek şekilde kampüslerini konumlandırmak üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte İstanbul dışı proje, ortaklık ve franchise taleplerini de değerlendireceğiz.

Günümüzde başarı kavramı farklı açılardan ele alınmaktadır. Bir eğitim kurumunun başarılı olarak değerlendirilebilmesi için neler gerekir? Bu anlamda kurumunuzda neleri ön plana çıkarıyorsunuz?

Evet, başarı kavramı günümüzde çok değişti ve hızlı bir şekilde değişmeye devam ediyor. Bir kurumun başarılı olarak değerlendirilmesi için, globalleşen ve dijitalleşen dünyada öğrencilerini öncelikle iyi bir insan, iyi bir dünya vatandaşı olarak yetiştirebilmesi gerekir. Sınav başarısının hayat başarısı olarak gösterildiği bir zamanda Kandilli Koleji’nde öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında farklı başarılar elde etmesini de önemsiyor ve bunların büyük başarılar olduğunu vurguluyoruz. Öğrencilerimize aktardığımız başarı vizyonu,ise onları günümüzde dünyanın ihtiyaç duyduğu sosyal, çok yönlü, yetenek odaklı ve donanımlı çağdaş bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak bakış açılarına sahip hale getirmek.

“PLANLAMAYA ÖNEM VERİRİM”
Bir eğitim kurumunu yönetmenin zor ve kolay yanları nelerdir? Nasıl bir yöneticisiniz? Yöneticilikte belirleyici ilkeleriniz nelerdir?

Bir eğitimci ve eğitim lideri ekibin motivasyon kaynağı ve vizyon belirleyicisidir. Bu sorumlulukla sürekli kendinizi yenilemeniz güncel olan her şeyi yakalamanız eğitime, öğrenmeye sürekli açık olmanız gerekir. Başta ülkenizi sonra dünyayı gezmeniz, birçok alanı bilmeniz, çok ve sürekli okumanız iletişim gücünüz, kriz ve çatışma yönetme beceriniz sizi lider yapar. Düzeni ve planlamayı çok önemseyen detaylara çok dikkat eden, başarının ayrından geldiğine inanan bir yönetim tarzım var. Hata payını azaltmak için uygulama öncesinin çok önemli olduğuna inanıyor ve bu sebeple planlamaya çok zaman ayırıyorum. Bu şekilde uygulamada en yüksek başarının en az hata ile ve çoğu kez de hatasız olarak yakalandığını görüyorum. Zaman yönetimine çok önem veren, randevu planında hassas ve sadık. İşlerin belirlenen zamanda yapılmasını önemseyen, hiçbir şeyin ertelenmemesi gerektiğine inanan bir yönetim yaklaşımına sahibim. Son olarak başarının bir ekip işi olduğunu ve bu sebeple ne kadar iyi bir liderlik tarzınız olsa da iyi bir ekiple desteklenmediğinde istenilen sonuca ulaşılmadığını düşünüyorum. Bu inançla çalışma arkadaşlarımı iyi tanıyor ve ihtiyaç hissettiğim her alanda şahsım ve kurumum adına yanlarında olmaya özen gösteriyorum.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.