İŞTE İSTANBOOL TODAY

Yayın hayatına çok değerli ekibiyle başlayan “İstanbool Today” Dergisi; ekonomik ve kültürel gelişmelerden, son projelerden sizi haberdar edecek. Bu dergide en trend mekanlardan, tatlara, piyasaya çıkan son otomobillerden, mobil cihazlara kadar hayatın her alanına dokunan konuları bulacaksınız.

Yayın hayatına çok değerli ekibiyle başlayan “İstanbool Today” Dergisi; ekonomik ve kültürel gelişmelerden, son projelerden sizi haberdar edecek. Bu dergide en trend mekanlardan, tatlara, piyasaya çıkan son otomobillerden, mobil cihazlara kadar hayatın her alanına dokunan konuları bulacaksınız.
Ülkemize değer katacağına inandığımız dergimiz, farklı ülkelerden başbakanlar, bakanlar, işadamları ile görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Ayrıca her sayıda potansiyel yatırım imkanlarını ve iş fırsatlarını analiz edeceğiz.
Geniş bir okuyucu kitlesine hitap eden “İstanbool Today”de özellikle ‘ulaşılabilir’ ve ‘ihtiyacınız olanı’ bulacaksınız.
İstanbool Today her haberinde, her dosyasında heyecanla bekleyeceğiniz ‘naylon brandaları kaldıracak’ ve hayatın ta kendisiyle sizi buluşturacak…
İstanbool Today dergisini, firmalarımızın yenilikçi faaliyetlerini, uzun dönemli iletişim kurarak haber sürekliliğini sağlamak hedefiyle yayınlamayı planlıyoruz. Bu kapsamdaki projelerin gelişmesine de özel haberlerimizle destek olacağız. Bu çerçevede her türlü önerilerilerinizi, yayınlanması için bizimle paylaşabilirsiniz.
Dergimiz iki ayda bir çıkan süreli bir yayın olacak. Her yeni sayıda yenilikleri heyecanla bekleyenlerin; “İşte tam benim istediğim şey” diyecek bilgilerin bulunduğu bir dergiyi size sunmak istiyoruz.
Yeni sayılarımızda Türk Afrika İş Konseyi (TABA) vasıtasıyla Afrika ülkelerinden haberlerimiz olacak.
Evet! Afrika, tarihi zenginliği, doğal güzellikleri, müthiş ekonomik potansiyeliyle, gelişmesinin önündeki engelleri aşmak isteyen 55 ülkeli bir kıta… Genç nüfusu, dinamik iş dünyası ile dünyanın gözünü diktiği bir kıta…

Kıtanın her noktasına THY ile uçarak, her ülkeye büyükelçilik açarak diyalogları daha da ileri götürmek isteyen Türkiye, Afrika’ya ışık saçıyor. Dünyanın dört bir tarafına yayılan Türk firmaları da, uluslararası pazarlarda olduğu gibi ay yıldızlı bayrağımızı Afrika’da da gururla dalgalandırıyor. Türkiye, bu müthiş sinerji ile 2023 yılında ihracatını 500 milyar dolara çıkmayı amaçlıyor, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefliyor. Bu kapsamda öncelikli ülkeler Afrika’da.
Şüphesiz büyük hedefe ulaşmak için yatırım, üretim, ihracat, yeni pazarları keşfetmek, yeni fırsatları ve imkânları değerlendirmek gerekiyor. Özetle Türk firmalarının “dünya markası” yolunda koşması gerekiyor. Bunu yaparken de Afrika kıtası ile yapılacak her türlü dirsek teması, Türkiye’nin muhakkak daha hızlı mesafe almasını sağlayacak.
Bu sayımızda geniş bir Türkmenistan dosyası ile karşınızdayız. Ayrıca mülakatını gelecek sayıda yayımlayacağımız Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği (TASCA) aracılığıyla, Türkiye ile Arap dünyası arasında diplomatik, siyasi, ticari, kültürel bir köprü olma hedefiyle de yayın hayatına başlıyoruz. Bu hedefi gerçekleştirmek için de Kenya’dan Nijerya’ya Tunus’tan Kamerun’a, Libya’dan Güney Afrika Cumhuriyetine, Fas’a Katar’a kadar, ülkelerin ekonomisi, kültürel değerleri ilgili haberleri, mülakatları, ne alınır, ne satılır bilgileri, ürün ve hizmet talepleri ile raporları, Türkçe ve İngilizce olarak dergimizde bulacaksınız. Birçok Türk şirketinin başarı hikâyelerini, bu hikâyelerin mimarlarıyla yapacağımız söyleşileri sayfalarımıza taşıyacağız.
Kısacası İstanbool Today; zengin içeriği, Avrupa standartlarındaki kağıt ve baskı kalitesi, çağdaş tasarımı, çarpıcı analizleri, sektör araştırmaları, ülke raporları, ses getiren röportajları ile, iş dünyası ve ülke yöneticileri için referans kaynağı olacak.

Bir cevap yazın